13-vuotiaiden ja vanhempien toiminta keskeytetty

Keusoten tuoreiden rajoitusten mukaisesti HyRa keskeyttää 13-vuotiaiden ja vanhempien ryhmien toiminnan. Käytännössä nuorten harrasteryhmän ja valmennusryhmän harjoitukset siis keskeytetään ja pyöräsuunnistusryhmän toiminnan aloitusta lykätään.

Ryhmien, joissa on 12-vuotiaita ja nuorempia (perheryhmä, junnuryhmä, junnuvalmennusryhmä), toiminta on Keusoten ohjeiden mukaan edelleen mahdollista tietyin varotoimenpitein. Harjoitukset on esimerkiksi toteutettava enintään kymmenen lapsen pienryhmissä. Näiden ryhmien harjoituksia pyritään siis jatkamaan rajoitusten mahdollistamissa puitteissa.

Myös omatoimirasteja järjestetään edelleen aikataulun mukaisesti. Tapahtumien rasteja voi siis käydä suunnistamassa omatoimisesti ilmoitettuina aikoina. Sen lisäksi etäjumppia järjestetään maaliskuun ajan torstaisin klo 18.30. Jumppiin pääsee tällä linkillä. Jumpat on tarkoitettu vain HyRan jäsenille.

Nykyiset rajoitukset ovat voimassa 31.3. asti.

Bookmark the permalink.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *